آنجلینا جولی خواستار مشارکت سیاسی زنان افغان شد

ایسنا: آنجلینا جولی، بازیگر مشهور آمریکا خواستار مشارکت زنان در مذاکرات صلح با هدف پایان دادن به درگیری در افغانستان شد.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس‌العربی، بازیگر مشهور هالیوود در جریان سخنرانی خود در برابر وزیران و دیپلمات‌ها در سازمان ملل خاطرنشان کرد: اخیرا هزاران زن با حاضر شدن در میدان زندگی خود را به خطر انداختند و خواستار تضمین حق و حقوق خود و فرزندانشان در مذاکرات صلح شدند که تاکنون آن‌ها حق مشارکت در آن را نداشته‌اند.

آنجلینا جولی، برنده جایزه اسکار و فرستاده ویژه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، سکوت جامعه جهانی در این خصوص را نگران‌کننده خواند و گفت: هیچ صلح و ثباتی در افغانستان یا در هر نقطه‌ای از جهان برقرار نمی‌شود مگر اینکه حق و حقوق زنان در آن حفظ شود و زنان بخشی از آن باشند.

آنجلینا جولی خواستار مشارکت سیاسی زنان افغان شد

جولی بر اهمیت باقی ماندن آمریکا به عنوان بخشی از جامعه جهانی تاکید کرد و گفت: من عاشق سرزمینم هستم و کشورم را دوست دارم و می‌خواهم رشد و شکوفایی آن را ببینم.

من همچنین به اینکه آمریکا بخشی از جامعه جهانی است، ایمان دارم و از طریق همکاری و تلاش کشورها با یکدیگر در راستای مساوات و برابری میان زنان و مردان می‌توانیم خطر جنگ و درگیری را کاهش دهیم.

وی همچنین تصریح کرد: آمریکا کشوری است که به این امر ایمان دارد که زنان و مردان با حقوق مساوی به دنیا آمده‌اند.

وی از مقامات آمریکا خواست تا از این اصل برای تمامی مردم در هر نقطه‌ای از جهان دفاع کند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده modir68

مشاهده تمامی 1971 پست

مطالب مشابه با این مطلب

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.