دستور تخلیه منازل به ۲۳هزار شهروند دورودی

۰
(۰)

سرپرست فرمانداری دورود گفت: دستور تخلیه به بیش از ۲۳ هزار شهروند شهری و روستایی این شهرستان داده شده است.

فریبا بهاری اظهار کرد: با توجه به فعال شدن سامانه بارشی به احتمال وقوع سیلاب بیش از ۲۳ هزار شهروند دورودی باید خانه‌هایشان را ترک کنند.

وی عنوان کرد: به ساکنان ۱۵ منطقه در معرض سیل در دورود اطلاع‌رسانی‌ها به طور کامل انجام شده است.

سرپرست فرمانداری دورود بیان کرد: با استفاده از همه ابزارهای اطلاع‌رسانی مانند صدا و سیما، فضای مجازی، رادیو، مطبوعات، حضور خانه به خانه و اطلاع رسانی از طریق بلندگو به همه شهروندان ساکن در مناطق در معرض سیل به طور کامل اطلاع‌رسانی شده است.

بهاری با اشاره به اینکه هم اکنون نمی‌توان آمار دقیقی از میزان تخلیه ساکنان شهری اعلام کرد، افزود: سری ساتی، بحرین، منوچهری، صفا، عزت‌آباد، قلعه ضرغام، بلوار آیت‌الله بروجردی، کوی همت، کوی کارمندان سیمان، کوی شهرداری، فرهنگیان و الغدیر مناطق شهری هستند که ساکنان آن‌ها باید خانه‌هایشان را تخلیه کنند.

وی با تاکید بر اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد ساکنان سه روستا خانه‌هایشان را تخلیه کرده‌اند، گفت: همچنین دستور تخلیه به ساکنان ۸ روستا در بخش مرکزی داده شده است.

سرپرست فرمانداری دورود تصریح کرد: در مجموع ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر در مناطق شهری، ۳۵۰۰ نفر در بخش مرکزی و حدود یک‌هزار نفر در بخش سیلاخور باید خانه‌هایشان را تخلیه کنند.

بهاری از فراهم‌سازی ظرفیت اسکان ۱۲ نفری در دورود خبر و ادامه داد: همچنین صنایع دفاع و کارخانجات برای اسکان شهروندان اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات ما در روستاها این است که روستاییان تخلیه خانه‌ها را منوط به استقرار احشام در کنار محل اسکان خود می‌دانند، حال آنکه انجام این خواسته آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

سرپرست فرمانداری دورود در ادامه از آغاز بارش‌ها در این شهرستان خبر و ادامه داد: خوشبختانه بارندگی‌ها تاکنون سیلابی نشده است.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده modir68

مشاهده تمامی 1989 پست

مطالب مشابه با این مطلب

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.