زمان پرداخت عیدی مستمری بگیران

  • تاریخ : 17th فوریه 2019
  • موضوع : اخبار
  • بازدید :
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای زمان پرداخت عیدی مستمری بگیران بسته هستند

زمان پرداخت عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی سال ۹۸
ایسنا:سرپرست سازمان تأمین اجتماعی درخصوص زمان پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت:دولت باید درباره رقم عیدی تصمیم بگیرد. تمهیدات لازم اندیشیده شده و به محض آنکه دولت در این خصوص تصمیم بگیرد تمام توان خود را می گذاریم تا عیدی در “بهمن ماه” پرداخت شود. اما زمان آن در دست ما نیست.

محمدحسن زدا در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد با بیان اینکه دهه فجر امسال ویژگی خاص خود را دارد و لازم است پس از ۴۰ سال دستاوردها را مرور کنیم گفت:تأمین اجتماعی نقش و کارکرد مهمی در امور رفاهی دارد. مجلس دو جلسه غیرعلنی داشته و دولت هم صندوق ها را جزو ابر چالش ها دانسته که باید سریعاً برای آنها چاره اندیشی شود.

وی افزود:در کمیسیون تلفیق شاهد هستیم اتفاقات خوبی دارد در راستای حمایت از صندوق های بیمه ای می افتد.

وی با اشاره به توزیع بسته های حمایتی برای خانواده های بیمه شده تحت پوشش تأمین اجتماعی گفت:۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته و ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار بیمه شده بسته ها را دریافت کردند. فاقد بانک های اطلاعاتی هستیم اما طرح بخوبی انجام شد. همپوشانی ها رفع شد و قرار شد هر خانواده یک بسته دریافت کند.

عذرخواهی از بیمه شدگان در پروسه دریافت بسته حمایتی
زدا با اشاره به ایجاد کدهای دستوری و پاسخگویی از طریق مرکز تلفنی به بیمه شدگانی که بسته های حمایتی را دریافت نکرده اند گفت:ما جمعاً به حدود ۱۰ میلیون بسته حمایتی دادیم و در مقابل به همین تعداد هم از ما سوال دارند که چرا بسته دریافت نکردند که کار مشکلی است. اگر عزیزانی در این پروسه دچار زحمت شدند عذرخواهی می کنیم. ۱۳۰ هزار تماس تلفنی داشتیم و افراد بسیاری پشت خط ماندند.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به افتتاح ۱۵ پروژه در دهه فجر گفت:افتتاح فاز سوم پالایشگاه خلیج فارس از مهمترین برنامه های ماست. ۴۹ درصد سهام پالایشگاه را داریم و ظرفیت تولید آن به بیش از ۴۰ میلیون لیتر می رسد. بیش از چهار میلیارد یورو در این بخش سرمایه گذاری شده است.

تلاش برای پرداخت عیدی ها در بهمن ماه
وی درباره زمان پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت:دولت باید درباره میزان عیدی تصمیم بگیرد. تمهیدات اندیشیده شده و به محض آنکه تصمیم بگیرند تمام توان خود را می گذاریم تا عیدی در بهمن پرداخت شود. اما زمان آن در دست ما نیست.

وی افزود:افتتاح بیمارستان خوی با ظرفیت ۳۲ تخت از دیگر برنامه های ماست. در حال حاضر ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش تأمین اجتماعی اند، ۱۴ میلیون بیمه شده اصلی و ۲۲ میلیون بیمه شده تبعی هستند.

ارائه ۶۵ خدمت غیرحضوری به بیمه شدگان با عنوان طرح ملی دکتر نوربخش
زدا با اشاره به اینکه سه میلیون و ۵۰۰ هزار مستمری بگیر اصلی داریم گفت:۲۱۳ هزار نفر از تأمین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری می گیرند که اعتبار آن به حدود ۳۷۰ میلیارد تومان در ماه می رسد افزود:یک میلیون و ۲۰۰ کارگاه تحت پوشش داریم. بزودی به سمت خدمات غیرحضوری خواهیم رفت و خبرهای خوبی در این زمینه داریم. ۶۵ سرویس سازمان را از این طریق ارائه می کنیم که با عنوان “طرح ملی دکتر نوربخش” اجرایی آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۷۰ مرکز ملکی مشتمل بر ۷۶ بیمارستان، ۲۸۹ مرکز درمانی و… داریم گفت:۱۳۸ میلیون بار مراجعه به مراکز ملکی گزارش شده و ۱۰ هزار تخت فعال داریم .۵۲۲ هزار عمل جراحی انجام شده که ۸۶ هزار مورد جراحی بزرگ بوده است.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی به مقایسه وضعیت تأمین اجتماعی در سال ۵۷ با سال ۹۶ پرداخت و گفت:افراد تحت پوشش در سال ۵۷ حدود ۷ میلیون نفر بودند که در سال ۹۶ به ۴۲ میلیون نفر رسید. نسبت بیمه شدگان به جمعیت کشور ۱۹ درصد بوده و اکنون به ۵۳ درصد رسیده است. تعداد بیمه شدگان اصلی ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بود که در سال ۹۶ حدود ۱۴ میلیون نفر رسیده است. همچنین تعداد ۹۰ هزار مستمری بگیر در سال ۵۷ اکنون به سه میلیون رسیده است.

زدا ادامه داد:حداقل مستمری دریافتی در آن سال ۶۳۰ تومان بوده که اکنون میانگین پرداختی ما یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. نسبت پشتیبانی ۲۰ نفر بوده و اکنون ۵٫۱۴ است یعنی از ۵ نفر حق بیمه می گیریم و به یک نفر مستمری می دهیم.

وی با اشاره به اینکه در سال ۵۷ حدود ۱۸۰ هزار کارگاه تحت پوشش داشتیم که اکنون به یک میلیون و ۲۰۰ هزار مورد رسیده است اظهار کرد:تعداد شعب به ۵۵۶ مورد و تعداد کارگزاری ها به ۲۱۹ رسیده در حالی که در سال ۵۷، صفر بود. همچنین تعداد شعب اقماری ۲۳۲ مورد بود که در سال ۵۷، صفر بود.

محدودیتی برای بیمه خبرنگاران نداریم
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه خبرنگاران گفت:خبرنگارانی که در خبرگزاری ها و… کار می کنند مشکلی ندارند و از طریق مؤسسه خود بیمه می شوند. خبرنگاران آزاد از طریق صندوق بیمه هنرمندان می توانند بیمه شوند و ما محدودیتی نداریم. بیمه حرف و مشاغل آزاد نیز هست و می توان از آن هم استفاده کرد.

زدا درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت:قرارداد بیمه تکمیلی درمان مشکلی ندارد و با آتیه سازان حافظ منعقد شده و در حال اجراست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده modir68

مشاهده تمامی 1988 پست

مطالب مشابه با این مطلب

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.