هزینه خوراکی‌های سیزده‌ بدر چقدر است؟

۰
(۰)

ایسنا: سیزده‌ بدر برای ایرانی‌ها همیشه با خوراکی‌های جذابی همراه بوده که از جمله خوراکی این روز کاهو سکنجبین و آش رشته است که هزینه کاهو سکنجبین با این افزایش قیمت‌ها در حدود ۳۰ هزار تومان و آش رشته خانگی نیز در همین حدود است.

هزینه خوراکی‌های سیزده‌ بدر چقدر است؟

سیزدهمین روز فروردین همیشه برای ایرانی‌ها با تفریح، گردش و طبیعت‌گردی همراه بوده که برای این مهم از گذشته خوراکی‌های خاصی در نظر گرفته شده است، از این خوراکی‌ها می‌توان به کاهو، سرکه، سکنجبین و آش رشته اشاره کرد که به نظر می‌رسد با توجه به روند افزایشی قیمت محصولات خوراکی همین خوراکی‌های ساده برای خانواده‌ها آن‌چنان ارزان تمام نمی‌شود.

بررسی‌های میدانی نشان از آن دارد که قیمت کاهو به‌طور میانگین در سطح شهر تهران کیلویی ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان است که این قیمت در روز گذشته در سطح شهر تهران ۸ تا ۱۰ هزار تومان بوده و به نظر می‌رسد، تقاضای کاهو برای سیزده بدر قیمت این محصول را افزایش داده است.

همچنین قیمت یک شیشه سکنجبین ۶,۸۰۰ تومان و هر لیتر سرکه بسته‌بندی شرکتی در حدود ۴,۵۰۰ تومان است که یک حساب سرانگشتی نشان از آن دارد که دو کیلو کاهو با شربت سکنجبین و سرکه در مجموع برای خانواده ۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان تمام می‌شود.

در کنار آن اگر خانواده‌ها بخواهند آش رشته برای ۴ نفر در خانه تهیه کنند باید نیم کیلو رشته آشی، در مجموع ۲۵۰ گرم عدس، لوبیا قرمز، لوبیاچیتی و نخود، یک کیلو سبزی آش، ۲۵۰ گرم پیازداغ، سیر یک بوته، نعنا داغ ۵۰ گرم، کشک ۲۵۰ تا نیم کیلو و ۱۵۰ گرم کره خریداری کنند.

با توجه به قیمت‌های بازار هر بسته نیم کیلویی رشته آشی ۵ هزار تومان، عدس کیلویی ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا قرمز کیلویی ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان، لوبیاچیتی کیلویی ۲۴ هزار تومان، نخود کیلویی ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان، سبزی آش کیلویی ۶ هزار تومان، کره ۱۵۰ گرمی ۶,۸۰۰ تومان و کشک بسته‌بندی به وزن ۲۵۰ گرم، ۳ هزار تومان قیمت دارد که در مجموع هزینه تمام شده یک آش خانگی برای ۴ نفر ۲۹ هزار و ۱۵۰ تومان است که به‌طور میانگین قیمت هر پرس آش رشته در سطح شهر تهران ۱۰ هزار تومان است و هر کیلو از آن به‌طور میانگین ۱۳ هزار تومان قیمت دارد.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده modir68

مشاهده تمامی 1989 پست

مطالب مشابه با این مطلب

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.