ورود سیلاب به طرقبه و شاندیز مشهد

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: جریان سیلاب امروز نهم فروردین ماه به ۱۰۰ مکان شامل منزل مسکونی، ویلا و رستوران در شهر‌های گردشگری طرقبه و شاندیز شهرستان بینالود واقع در شمال و شمال غرب مشهد خسارت وارد کرد.

حجتعلی شایانفر عصر جمعه در گفتگویی افزود: بارش‌های رگباری اخیر به ویژه دیشب، موجب افزایش قابل توجه آب رودخانه‌ها در مناطق طرقبه و شاندیز و آسیب به این تعداد مکان واقع در حریم و بستر رودخانه شد.

وی گفت: این سیلاب خسارت جانی در پی نداشت. سطح آب رودخانه‌های منطقه هم اینک پایین رفته و ماشین آلات سنگین در حال بازگشایی مسیر هستند. همچنین جریان نیروی برق که بخاطر سیلاب قطع شده بود دوباره برقرار گردیده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: در شهرستان‌های تایباد، صالح آباد و خواف در شرق و جنوب شرق استان نیز که شاهد رگبار شدید باران بودند چندین مورد آبگرفتگی گزارش شده، اما شرایط در آن مناطق عادی است.

شاندیز در فاصله ١۵ کیلومتری شمال غربی و طرقبه در فاصله ۱۸ کیلومتری غرب مشهد قرار دارند. نوروز پارسال افزون بر سه میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر و گردشگر به این شهر‌های ییلاقی و گردشگری رفتند. شهرستان بینالود دارای دو شهر و ۲۰ روستای ییلاقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =